REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na realizację obwodnicy Głogowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na realizację obwodnicy Głogowa [FILM]
Dziewięć ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Głogowa w ciągu drogi krajowej nr 12. Podpisanie umowy na realizację inwestycji planowane jest w I kwartale 2024 r. po zakończeniu postępowania przetargowego. To pierwsza z siedmiu inwestycji w woj. dolnośląskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, która po podpisaniu umowy przejdzie do fazy realizacji.
Kolejne dwie inwestycje drogowe na Pomorzu Zachodnim w realizacji [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie inwestycje drogowe na Pomorzu Zachodnim w realizacji [FILM]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowy na realizację odcinka drogi ekspresowej S10 Cybowo – Łowicz Wałecki oraz obwodnicy Rusinowa w ciągu DK22. Obie inwestycje będzie realizowała w formule Projektuj i buduj firma Budimex. Pierwsza umowa dotyczy odcinka eski o długości 16 km i wartości 592,17 mln zł, a druga obwodnicy o długości 4,5 km i wartości 54,98 mln zł.
Rozpoczęła się budowa rurociągów wodnych dla elektrowni w Grudziądzuartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęła się budowa rurociągów wodnych dla elektrowni w Grudziądzu
Należąca do Energi z Grupy ORLEN spółka CCGT Grudziądz rozpoczęła budowę magistrali rurociągowych, którymi przesyłana będzie woda do i z elektrowni. Elektrownia wyposażona zostanie w zamknięty system obiegu, dzięki czemu jej zapotrzebowanie na wodę z Wisły ograniczone będzie do niezbędnego minimum. Generalnym wykonawcą instalacji jest Budimex S.A. Zgodnie z aktualnym planem prace, mają zostać zakończone w połowie 2024 roku.
Wisłokostrada - wielka inwestycja w Rzeszowie bliska ukończenia [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wisłokostrada - wielka inwestycja w Rzeszowie bliska ukończenia [FILM]
Rzeszów wchodzi w decydującą fazę jednej z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich dekad. Budowa długo wyczekiwanej Wisłokostrady dobiega końca. Trasa wraz z estakadą nad torami i mostem generała Maczka ma zostać oddana kierowcom już na początku 2026 roku. Mieszkańcy Rzeszowa od dawna oczekiwali na budowę Wisłokostrady, która ma poprawić jakość komunikacji w mieście.
Kolejny krok ku budowie następnego odcinka S19 Via Carpatia na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok ku budowie następnego odcinka S19 Via Carpatia na Podkarpaciu
Do Wojewody Podkarpackiego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek o pozwolenie na budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku Lutcza - Domaradz. To przedostatni z odcinków szlaku Via Carpatia w tym województwie, który czeka na taki dokument.
Zielone światło dla budowy Via Carpatia S19 Dukla - Barwinekartykuł
Pokaż artykuł
Zielone światło dla budowy Via Carpatia S19 Dukla - Barwinek
Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy odcinka drogi ekspresowej pomiędzy Duklą a granicą państwa w Barwinku. Decyzja ta ma rygor natychmiastowej wykonalności, co umożliwia niezwłoczne rozpoczęcie robót budowlanych. Wniosek dotyczy odcinka S19 o długości ponad 18 km. Wykonawcą jest firma Polaqua, a wartość kontraktu to ponad 1,5 mld zł. Zgodnie z umową zakończenie wszystkich prac planowane jest w II kwartale 2027 r.
Cała droga ekspresowa S19 Via Carpatia w woj. podkarpackim w realizacji [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Cała droga ekspresowa S19 Via Carpatia w woj. podkarpackim w realizacji [FILM]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 między Jawornikiem a Lutczą o długości 5,2 km. Kontrakt za kwotę 1,9 mld zł zrealizuje konsorcjum Gülermak i Budimex. To ostatni odcinek drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim, który został skierowany do realizacji.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Chorzów] Osiedle domów wielorodzinnych, ul. Miarki
Chorzów, Chorzów II
[Katowice] Market Nettoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Katowice] Market Netto
Katowice, Załęże
Czy powstanie droga ekspresowa S15 łącząca Olsztyn z Opolem? Samorządy naciskają, rząd pozostaje sceptycznyartykuł
Pokaż artykuł
Czy powstanie droga ekspresowa S15 łącząca Olsztyn z Opolem? Samorządy naciskają, rząd pozostaje sceptyczny
Nowa droga ekspresowa S15 miałaby połączyć Olsztyn z Opolem, biegnąc przez cztery województwa i otwierając nowe możliwości rozwojowe m.in. dla Inowrocławia, Konina, Kalisza czy Ostrowa Wielkopolskiego. Samorządowcy przedstawiają długą listę argumentów przemawiających za budową trasy, jednak Ministerstwo Infrastruktury i GDDKiA podchodzą do pomysłu z dużą rezerwą.
[Katowice] Domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej, ul. Panewnickainwestycja
Pokaż inwestycję
[Katowice] Domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej, ul. Panewnicka
Katowice
[Katowice] Osiedle budynków w zabudowie bliźniaczej i jednorodzinnej, ul. Łopianowainwestycja
Pokaż inwestycję
[Katowice] Osiedle budynków w zabudowie bliźniaczej i jednorodzinnej, ul. Łopianowa
Katowice, Kostuchna
Nawet 4 mld dolarów możliwego wsparcia od rządowych amerykańskich instytucji finansowych dla programu budowy SMR-ów przez ORLEN Synthos Green Energyartykuł
Pokaż artykuł
Nawet 4 mld dolarów możliwego wsparcia od rządowych amerykańskich instytucji finansowych dla programu budowy SMR-ów przez ORLEN Synthos Green Energy
Amerykański EXIM Bank i U.S. International Development Finance Corporation (DFC) ogłosiły możliwość wsparcia kwotą do 4 mld dolarów projektu budowy pierwszych reaktorów BWRX-300 w Polsce realizowanego przez ORLEN Synthos Green Energy. Chęć zaangażowania w projekt budowy floty reaktorów SMR wyraziły także polskie banki – PKO BP, Pekao S.A., BGK a także Santander Bank Polska S.A.
[Wrocław] 50 mln zł na budowę wschodniej obwodnicy Wrocławia. Tyle Dolny Śląsk wyda w 2013artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] 50 mln zł na budowę wschodniej obwodnicy Wrocławia. Tyle Dolny Śląsk wyda w 2013
49 mln złotych - tyle pieniędzy przeznaczono na budowę drogi z Żernik Wrocławskich do Siechnic w prz...
[Warszawa] Home Invest kończy budowę "Krasińskiego 58" na Żoliborzu, rusza sprzedaż w dwóch kolejnych inwestycjachartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Home Invest kończy budowę "Krasińskiego 58" na Żoliborzu, rusza sprzedaż w dwóch kolejnych inwestycjach
Dobiega końca budowa osiedla mieszkaniowego „Krasińskiego 58”, inwestycji realizowanej przez Home In...
Dolny Śląsk: Koleje Dolnosląskie S.A. odstępują od umowy na budowę myjni taboru kolejowego w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Koleje Dolnosląskie S.A. odstępują od umowy na budowę myjni taboru kolejowego w Legnicy
Koleje Dolnośląskie S.A. informują, że 18 marca spółka odstąpiła od umów zawartych z Pre-Fabrykat Sp...
Są pieniądze z rządowego programu Polski Ład na budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Sycowieartykuł
Pokaż artykuł
Są pieniądze z rządowego programu Polski Ład na budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Sycowie
Dobra informacja dla mieszkańców Sycowa. To dolnośląskie miasto otrzyma w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dofinansowanie do bardzo ważnej i dużej inwestycji.
Ghelamco złożyło wniosek o pozwolenie na budowę 120-metrowego wieżowca przy Placu Grzybowskim w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Ghelamco złożyło wniosek o pozwolenie na budowę 120-metrowego wieżowca przy Placu Grzybowskim w Warszawie
Jest szansa, że po kilku latach ruszy w końcu budowa nowego wieżowca Ghelamco w Śródmieściu Warszawy...
WSSE Invest-Park ogłosiła przetarg na budowę hali magazynowo-produkcyjnej w Jaworzynie Śląskiej [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
WSSE Invest-Park ogłosiła przetarg na budowę hali magazynowo-produkcyjnej w Jaworzynie Śląskiej [FILM + WIZUALIZACJE]
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WSSE) Invest-Park po raz kolejny inwestuje na Dolnym Śląsku. Ogłosiła przetarg na budowę obiektu magazynowo-produkcyjnego w Jaworzynie Śląskiej.
Niemiecka firma Bosch zainwestuje 1,2 miliarda złotych w budowę fabryki pomp ciepła na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Bosch zainwestuje 1,2 miliarda złotych w budowę fabryki pomp ciepła na Dolnym Śląsku
Kolejna wielka, zagraniczna inwestycja na Dolnym Śląsku. Niemiecki koncern Bosch zainwestuje 1,2 mld zł w budowę fabryki pomp ciepła w Dobromierzu (powiat świdnicki). Inwestycja zlokalizowana zostanie na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej WSSE Invest-Park.
REKLAMA